Ασταμάτητη η ΑΕΚ – Σκόρπισε 4-0 τον Πανιώνιο

Η Ένωση επικράτησε άνετα με 4-0 τον Πανιώνιο και έμεινε στη κορυφή του πρωταθλήματος. Πόνσε, Μπακασέτας και Κλωναρίδης ήταν οι σκόρερ με τον Βίκτορα να εμφανίζεται φουριόζος τα τελευταία λεπτά σκοράροντας δις .
Το ματς ξεκίνησε δυνατά για την Ένωση καθώς από το 4΄ πλησίασε το γκολ, έπειτα από ένα δυνατό σουτ του Μπακασέτα  που πέρασε λίγο έξω από την εστία του Μανοϊλοβιτς. Στο πρώτο τέταρτο η Ένωση έλεγχε πλήρης το ρυθμό του αγώνα αλλά δυσκολευόταν στο γκολ. Από την άλλη ο Πανιώνιος δεν απειλούσε σχεδόν καθόλου την εστία του Μπαρκα. Όσο το ημίχρονο έφτανε στο τέλος τόσο η ΑΕΚ πίεζε μέχρι που πέτυχε το γκολ στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου με τον Πόνσε και έτσι οι κιτρινόμαυροι μπήκαν με την καλύτερη ψυχολογία στα αποδυτήρια.
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε εξίσου δυνατά με την Ένωση να σφυροκοπά τον Πανιώνιο συνεχώς μέχρι που πέτυχε το 2-0 με τον Μπακασέτα στο 57΄ έπειτα από όμορφη ατομική ενέργεια του παίκτη. Ένα λεπτό αργότερα ο Πανιώνιος έκανε τη πρώτη του τελική στην εστία του Μπάρκα με τον Σπιριντόνοβιτς δίχως όμως αποτέλεσμα. Στο 68΄ ο Γιαννιώτας θα κάνει ντεμπούτο με τα κιτρινόμαυρα παίρνοντας τη θέση του Πόνσε και στο 76΄ ο Τσόσιτς μπήκε στη θέση του Σιμόες που έδειχνε να πονά και έτσι ο Σέρβος για το υπόλοιπο τέταρτο έπαιξε δίπλα στον ΄Αλεφ. Στο 84΄ ο Κλωναρίδης που είχε περάσει λίγα λεπτά στον αγωνιστικό χώρο έβαλε ένα καταπληκτικό γκολ και έκανε το 3-0. Στο 87΄ ο Κλωναρίδης είχε δοκάρι πλησιάζοντας και δεύτερο γκολ. Στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού ο Κλωναρίδης έβαλε το κερασάκι στη τούρτα βάζοντας κι άλλο γκολ.   Πραγματικά τρομερή εμφάνιση του Βίκτορα στα τελευταία λεπτά.
Η ΑΕΚ για ακόμη ένα ματς πέρασε άνετο βράδυ δίχως να αν χωθεί και σκόρπισε τον Πανιώνιο μόνο με 4-0. Πολύ καλύτερη η Ένωση στο δεύτερο ημίχρονο που πέτυχε 3 γκολ και είχε δυο δοκάρια. Με την νίκη αυτή μένει στη κορυφή η Ένωση