Ο Ελγκέτα για το ντεμπούτο του!

Ο Χόρχε Ελγκέτα ξεκίνησε με το δεξί τις εμφανίσεις του στον πάγκο του ΠΑΟΚ, καθώς ο Δικέφαλος επικράτησε με 3-0 σετ επί του Εθνικού Αλεξανδρούπολης και έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση στα προημιτελικά των Play Off του πρωταθλήματος.
Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Αργεντίνος τεχνικός:
«Είμαι πολύ ευχαριστημένος με την εμφάνιση της ομάδας. Σε τόσο λίγο χρόνο που είχαμε μαζί δε μπορούσαμε να αλλάξουμε πολλά στην ομάδα αλλά δώσαμε έμφαση στο μπλοκ – άμυνα και στην κόντρα επίθεση.
Τις επόμενες ημέρες θα δουλέψουμε σε αυτούς τους δύο τομείς όπως και στο σερβίς μας. Σημαντικοί παίκτες όπως ο Ντάντε έδειξαν αντίδραση και σωστή διάθεση και αυτό μου δίνει χαρά.
Την Δευτέρα δεν θα έχουμε εύκολο έργο στην Αλεξανδρούπολη. Δεν θα πάμε με ψηλά το κεφάλι επειδή νικήσαμε τον πρώτο αγώνα. Απλά έχουμε αβαντάζ μίας νίκης και αυτό είναι όλο».
. Ο Ελγκέτα για το ντεμπούτο του! ..

LIVE STREAMING AGONES PODOSFAIROU

Never say die

Είναι στιγμές που μια ομάδα μένει μόνη. Το ‘χουμε ξαναπεί, σε αυτές τις στιγμές, κανείς δεν είναι μαζί σου. Όσο και να σε πιστεύουν, είσαι μόνος, πονάς μόνος, προβληματίζεσαι μόνος και … [Read More...]

«Πρόβα» με διπλό στα Σκόπια

Η γυναικεία ομάδα χάντμπολ του ΠΑΟΚ κέρδισε σε φιλική αναμέτρηση στα Σκόπια την τοπική Μέταλουρκ με 20-24. Ο Δικέφαλος έδειξε σε ένα πολύ δυνατό τεστ πως είναι πανέτοιμος για τους μεγάλους … [Read More...]

«Είμαι παρών για τον τίτλο»

Mε εκπληκτική απόδοση, ο ΠΑΟΚ έκανε πλάκα στον Ολυμπιακό, παίρνοντας τη νίκη με 3-0 σετ στο Παλατάκι και ισοφαρίζοντας σε 1-1 στη σειρά των τελικών. Στις δηλώσεις τους μετά το τέλος του … [Read More...]